Громадська спілка “Перша енергетична асоціація України” є провідною професійною спілкою енергетиків України, яка об’єднує в собі більше двадцяти провідних енергетичних підприємств та організацій України всіх видів генерацій.

Наша мета – об’єднати зусилля та експертизу всіх суб’єктів енергетичного ринку та працювати над створенням конкурентних та збалансованих енергетичних ринків.

ПЕАУ сприяє розвитку енергетичного комплексу України, бере участь у створенні відповідної законодавчої бази, а також у реформуванні ринків електричної енергії та природного газу.

Саме тому одним з пріоритетних напрямків роботи ПЄАУ є взаємодія з усіма органами державної влади, Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України, Міністерством енергетики та захистом навколишнього середовища України, НКРЕКП, громадськими та іншими організаціями, ЗМІ.

Для ПЕАУ надважливо, щоб кожен українець розумів найголовніші процеси, що відбуваються в енергетичному секторі України: принцип формування тарифів, значення законопроектів, які приймаються у державі, їхній вплив на життя та подальший розвиток галузі, економіки держави та імідж України у світі.

Ключові напрямки діяльності ПЕАУ:

  • об’єднання зусиль всіх суб’єктів енергетичного ринку задля створення конкурентного та збалансованого енергетичного ринку України;
  • адаптація українського ринку до Європейського Співтовариства та його підготовка для інтеграції з Європейською енергосистемою;
  • аналіз законопроектів, які впливають на енергетичну сферу Україну, виокремлення всіх позитивних та негативних факторів;
  • захист соціальних та економічних інтересів її членів;
  • просвітницька та інформаційна діяльність, донесення до громадян максимально точної та достовірної інформації щодо змін в енергетичній сфері

Членами ПЕАУ  є провідні енергетичні підприємства та організацій України, серед яких: ПрАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК “Укренерго”, ТОВ “ДТЕК Східенерго”, ПАТ “ДТЕК “Дніпрообленерго”, ТОВ “Енергоінвест”, ПАТ “Одесагаз” та інші.