Ви зараз тут >Щодо норм споживання природного газу споживачами за відсутності приладів обліку

Щодо норм споживання природного газу споживачами за відсутності приладів обліку


eau's picture

By eau - Posted on 03 June 2015

ВГО «Енергетична Асоціація України» провела оцінку об’єктивності нових норм споживання природного газу споживачами за відсутності приладів обліку, запроваджених Постановою КМУ від 29.04.2015 року №237.
Оцінка проводилась на підставі фактичних даних за 2014 рік 9-ти газопостачальних компаній – членів Асоціації. Вихідними даними були річні обсяги споживання, кількість абонентів та проживаючих за наступними категоріями споживачів (окремо – за наявності та відсутності лічильників газу):
- проживаючих в квартирах, обладнаних лише газовою плитою,
- проживаючих в квартирах, обладнаних газовою плитою та газовим водонагрівачем,
- проживаючих в приватних будинках, обладнаних лише газовою плитою,
- проживаючих в приватних будинках, обладнаних газовою плитою та газовим водонагрівачем.
Загальна кількість абонентів зазначених категорій з лічильниками газу склала 583 тис., загальна кількість проживаючих – 1402 тис.осіб, що складає біля 35% від загальної кількості абонентів цих категорії в Україні.
Аналіз свідчить про необґрунтованість запроваджених норм, які є значно меншими, ніж фактичне споживання.
В результаті, за попередніми розрахунками, тільки в компаніях-членах Асоціації, безпідставно, протягом року, буде “вимито” близько 120 млн. гр. оборотних коштів, що матиме наслідком неможливість фінансування інвестиційних програм, в тому числі і на установку лічильників, (в інвест. програмах 2015р. на установку лічильників передбачено 128,4млн. гр.), своєчасної виплати заробітної плати працівникам, зниження безпеки постачання газу та якості надання послуг тощо.
Суттєвим недоліком нових, необгрунтовано занижених норм буде також повне дестимулювання споживачів до встановлення приладів обліку та економії газу, та створення передумов до невиконання встановленого законом терміну повного оснащення житлового фонду приладами обліку природного газу.
2 червня 2015 року Асоціація направила на НКРЕКП лист з обґрунтуванням необ’єктивності нових норм природного газу. Асоціація звернула увагу на те, що Комісія, як орган, що регулює діяльність суб’єктів господарювання в нафтогазовому комплексі і який за інформацією в ЗМІ запропонував Уряду зменшити рівно вдвічі норми, має провести відповідний аналіз і ініціювати їх перегляд.

AttachmentSize
list_04-687-1_1.jpg573.63 KB
list_04-687-1_2.jpg523.3 KB