Ви зараз тут >Щодо законопроекту про НКРЕКП

Щодо законопроекту про НКРЕКП


eau's picture

By eau - Posted on 08 June 2015

3 червня 2015 Комітет ВР України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки розглянув три варіанти проекту довгоочікуваного Закону України “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг” – реєстраційний №2966 від Кабінету Міністрів України; №2966-1, ініційований народним депутатом А.Мартовицьким; №2966-2 народного депутата Ю.Левченка. Комітет рекомендував винести в сесійну залу схвалений Урядом законопроект для прийняття його у першому читанні.
ВГО «Енергетична Асоціація України» розглянувши цей законопроект, 8 червня п.р. повідомила листом Голову Комітету про наявність принципових зауважень та пропозицій до нього.
Зокрема, щодо уточнення положень, що забезпечують незалежність і фаховість членів конкурсної комісії з вибору кандидатів в члени Комісії, а також членів Бюджетної ради НКРЕКП, включення до їх складу представників Секретаріату Енергетичного співтовариства і громадськості.
Асоціація підтримує звільнення НКРЕКП з-під дії положень Закону про засади державної регуляторної політики. Разом з тим, вважає за необхідне прописати в Законі запобіжники від помилок, поверхневих та непродуманих рішень регулятора, якими можуть бути механізми електронних консультацій і відкритих слухань з громадськістю, контроль громадськості і співпраця з останньою на систематичній основі. У зв’язку з цим, запропоновано передбачити у Законі створення при Комісії Громадської ради.
Пропонується також уточнити питання належного фінансового забезпечення діяльності НКРЕКП, зокрема, встановити плату за регулювання з усіх учасників ринків електроенергії, газу і комунальних послуг, діяльність яких регулюються НКРЕКП, а не лише з ліцензіатів Комісії.
Крім того, на думку Асоціації, Законом має бути прямо передбачена підзвітність Комісії Верховній Раді.
Ці концептуальні та ціла низка інших зауважень та пропозицій Асоціацією направлені розробникам законопроекту.
Лист Асоціації голові Верховної Ради від 08.06.2015 року №02-673/1 додається.

AttachmentSize
02-673-1_skan.jpg736.4 KB
02-673-1_skan0001.jpg589.92 KB