Ви зараз тут >Щодо обговорення керівних принципів на розробку нормативних документів НКРЕКП

Щодо обговорення керівних принципів на розробку нормативних документів НКРЕКП


eau's picture

By eau - Posted on 30 June 2015

23 червня 2015 року ВГО «Енергетична Асоціація України» звернулась листом до НКРЕКП з приводу удосконалення нового механізму розробки нормативних документів, який запроваджується Комісією.
Механізм базується на європейській регуляторній практиці. Він передбачений Регламентами ЄС 713/2009, 714/2009 і застосовується наразі європейским надрегулятором ACER (Agency for the Cooperation of Energy Regulators) при розробці нових мережевих кодексів для ринків електроенергії ат газу. Механізм передбачає надання ACER керівних принципів (Framework Guidelines) на розробку відповідного документа на адресу ENTSO (European Network of Transmission System Operators), розробку останнім проекту документу та надання його ACER для розгляду та затвердження.
На даний час за даним механізмом НКРЕКП розроблені та надані Керівні принципи на розробку Правил ринку та Правил ринку на добу наперед на адресу, відповідно, НЕК «Укренерго» та ДП «Енергоринок», як майбутніх операторів цих ринків. Керівні принципи не розглядаються Комісією як нормативний акт і тому щодо них не проводились відповідні організаційні заходи (оприлюднення, збір зауважень від зацікавлених сторін тощо).
Враховуючи технічну складність основних документів майбутнього ринку, Асоціація підтримує їх розробку за новим механізмом.
Разом з тим, враховуючи концептуальність Керівних принципів та їх визначальний вплив на проект кінцевих документів, Асоціація вважає ухилення НКРЕКП від їх обговорення експертами, громадськістю та іншими зацікавленими сторонами неприпустимим.
Асоціація звернула увагу Комісії на те, що практика ACER включає обов’язковий етап громадських консультацій не тільки щодо проекту документа, а й проекту керівних принципів щодо нього, та запропонувала передбачити публічне обговорення Керівних принципів як обов’язковий етап нової схеми розробки проектів документів.