Ви зараз тут >Презентація законопроекту «Про ринок електричної енергії України»

Презентація законопроекту «Про ринок електричної енергії України»


eau's picture

By eau - Posted on 06 July 2015

3 липня 2015 року Міненерговугілля провело презентацію першої редакції законопроекту «Про ринок електричної енергії України». Законопроект розроблено робочою групою фахівців Міненерговугілля, НКРЕКП, НЕК «Укренерго», ДП «Енергоринок», в тісній співпраці з представниками Секретаріату Енергетичного Співтовариства. Презентацію провели Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, заступник Міністра Олександр Светелік та керівник Секретаріату Енергетичного співтовариства Янез Копач. На зустрічі були присутні представники енергетичних компаній, громадських організацій, що працюють в секторі енергетики, та велика кількість представників ЗМІ.
Головною метою законопроекту задекларовано впровадження положень Третього Енергетичного пакету ЄС. Він має замінити собою чинні Закони України «Про електроенергетику» та «Про засади функціонування ринку електричної енергії».
Враховуючи недостатній час для опрацювання тексту законопроекту зацікавленими сторонами, його обговорення на зустрічі не планувалось. Міненерговугілля анонсувало подальшу роботу над законопроектом у трьох робочих групах: представників компаній електроенергетичної галузі, представників громадськості та експертів, представників депутатського корпусу.
У своїх виступах представники громадськості (Олександр Рогозін (ВГО «Енергетична Асоціація України»), Володимир Омельченко («Центр Разумкова» та Светлана Голікова (ТОВ «ТрансЕнергоКонсалтинг»)) запропонували організаційні рішення, спрямовані на оптимізацію процесу опрацювання законопроекту.
1. Надати можливість учасникам уточнити у авторів законопроекту його окремі положення.
2. Обговорити спочатку основні концептуальні підходи та рішення.
3. Зауваження до законопроекту надавати вже з урахуванням п.1-2.
4. Обговорювати положення законопроекту та зауваження до нього секторально.
Ці пропозиції лягли в основу прийнятого керівництвом Міненерговугілля рішення щодо подальшої роботи над законопроектом.