В умовах пандемії та глобального економічного спаду розвинені країни світу намагаються захистити своїх виробників, наприклад так, як це роблять США, просуваючи свій скраплений газ на європейські ринки.

Водночас, в Україні окремі виробники електричної енергії почали використовувати на своїх теплових електростанціях (ТЕС) імпортний газ замість вітчизняного вугілля. Така ситуація не лише негативно впливає на платіжний баланс країни, оскільки за імпортний ресурс доводиться розраховуватись валютними коштами. Вона також завдає шкоди вітчизняній вуглевидобувній промисловості через те, що позбавляє її ринку збуту вугілля.  

Перша енергетична асоціація України вважає, що Уряд повинен звернути увагу на цю проблему, та відповідним чином закріпити норму, згідно з якою основним видом палива для виробництва електроенергії повинно стати вугілля вітчизняного виробництва.

Використання українського вугілля на ТЕС не лише підтримає шахтарів і збереже близько 60 тисяч робочих місць. Воно також здатне забезпечити умови для досягнення енергетичної незалежності України, оскільки наша держава володіє численними покладами енергетичного вугілля. 

З цієї точки зору використання імпортного газу для цілей ТЕС є неприпустимим в умовах профіциту власного ресурсу, а також зниження енергоспоживання внаслідок економічного спаду та пандемії.

Державні і приватні вугільні компанії повинні мати ринок збуту вугілля, а шахтарі мають виходити на роботу і отримувати заробітну плату.

УКРАЇНСЬКЕ ВУГІЛЛЯ МАЄ БУТИ ОСНОВНИМ ПАЛИВОМ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ.