2 жовтня 2020 року Перша енергетична асоціація України направила лист керівникам комітетів Верховної Ради України з питань бюджету, а також з питань енергетики та житлово-комунальних послуг щодо підтримки проекту Закону №4151 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік щодо підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».

Зокрема, в листі зазначається, що не зважаючи на підписаний Меморандум про взаєморозуміння, а також прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» (№ 810-ІX від 21.07.2020), виробники електричної енергії з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) не отримують 100% розрахунків за зеленим тарифом.

Невиконання державою своїх зобов’язань в повному обсязі ставить під сумнів виконання і зобов’язань держави щодо забезпечення погашення боргу перед виробниками ВДЕ у розмірі 40% від загального боргу, що сформувався станом на 1 серпня 2020 року.

У цьому зв’язку Асоціація вважає, що прийняття законопроекту №4151 забезпечить виконання державою власних зобов’язань перед виробниками ВДЕ у повному обсязі.

ЛИСТИ ГС “ПЕАУ” ЩОДО ПІДТРИМКИ ЗАКОНОПРОЕКТУ № 4151 «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2020 РІК ЩОДО ПІДТРИМКИ ВИРОБНИЦТВА ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ З АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ».