Чи зробили ми роботу над помилками з попереднього періоду? Схоже, що поки ні.

Енергетичний сектор увійшов у літній період з багатомільярдними боргами. Лише  виробникам електроенергії на балансуючому ринку електроенергії НЕК «Укренерго» заборгувала майже 11 млрд. грн. А загалом такі «кругові» борги на енергетичному ринку вимірюються десятками мільярдів гривень.

Чим це загрожує? Незбалансованістю і нестабільністю енергосистеми. Атомна генерація традиційно перейшла в плановий ремонт блоків і обладнання на них. Незабаром це зробить і теплова генерація. Зрозуміло, що такі борги на ринку ставлять під загрозу повноту та якість запланованих ремонтів, накопичення палива на складах та інші питання підготовки до осінньо-зимового періоду. Якщо ж підготовка до осінньо-зимового періоду через брак коштів буде по скороченій програмі – взимку це нові непланові зупини через аварії, зриви планів, нові борги і нові звинувачення. І так по колу.

Чи є шанс уникнути чи розірвати це «порочне» коло?

НЕК «Укренерго» у 1-му кв. ц.р. отримала прибуток – 3,72 млрд. грн. Нагадаємо, минулий рік компанія завершила зі збитком 27,5 млрд грн. То ж може є шанс розпочати платити по боргам? Можливо… Однак, ключові причини, які створюють величезні фінансово-економічні дисбаланси на ринку  електроенергії, на жаль не усунуті. Отже є велика вірогідність знову наступити на ті ж самі граблі…

https://www.epravda.com.ua/news/2021/06/7/674713

Україна готується до нового опалювального сезону.