Принаймні, такі дані наведені у тижневому звіті НЕК «Укренерго» України за 22-28 червня   (https://bit.ly/3AfmsLO), коли середньодобова температура зросла з + 20,8 ° С до + 24,4 ° С.

З цікавого:

  • Четвертий тиждень червня став піковим за споживанням е/е. Середньодобове зростання споживання в будні склало + 6,4%, у вихідні – + 2,5%.
  • У порівнянні з попереднім роком споживання в будні зросло на + 7,3%, у вихідні – на + 2,2%.
  • За підсумками 28 днів червня споживання склало трохи більше 10 млрд кВт · год (-1,6% від показника прогнозного балансу).
  • Середньодобове виробництво СЕС за тиждень склало майже + 9% (збільшилося до 30,4 кВт ∙ год), а ВЕС – зменшилося на – 56,4% (до 4,4 млн кВт ∙ год).
  • Частка АЕС в покритті навантаження в порівнянні з попереднім тижнем знизилася незначно – з 54% до 52%.
  • Середньодобове виробництво ГЕС зменшилось на -15,7% (до 34,6 кВт ∙ год), а частка гідрогенерації в покритті навантаження за тиждень зменшилася з 11% до 9%.
  • Зовсім інша картина з ТЕС. За тиждень середньодобове виробництво там збільшилося майже на + 40% і склало 98,5 млн кВт ∙ г. Пояснюється це кількома чинниками: зростанням споживання, відключенням енергоблоку №4 РАЕС та зростанням обсягів експорту в країни ЄС за рахунок Бурштинської ТЕС. У цілому частка ТЕС у покритті навантаження за тиждень збільшилася з 19% до 26%.

Про що говорить? Що пікове споживання е/е вдалося згладити за рахунок  теплової генерації. І така тенденція, швидше за все, буде переважати – попереду ще жаркі липень і серпень. Якщо, звичайно, генерації вистачить запасу міцності, адже борги на балансуючому ринку тільки за неповний червень склали понад 60 млн грн, а у цілому вже перевищили 13 млрд грн. Це кошти, що зазвичай йшли на закупівлю палива, ремонт обладнання, а у цілому, для підготовки і «спокійного» проходження не тільки спекотних піків, але й осінньо-зимового максимуму і яких зараз теплова генерація не має.

Українці почали споживати більше електроенергії. Спонукала їх до цього – спека.