Чинні цінові обмеження (прайс-кепи) на ринку «на добу наперед» (РДН) та внутрішньодобовому ринку електроенергії (ВДР) у торговій зоні «Острів Бурштинської ТЕС» відірвані від ринкової економіки і тенденцій світових ринків. Вони не дозволяють виробникам електроенергії покривати свої обґрунтовані витрати, зокрема накопичувати паливо і проводити необхідні планові ремонти обладнання. За рекордних за всі останні роки світових цінах на природний газ і вугілля, утримання прайс-кепів у Бурштинському енергоострові на рівні 2019 року продукує збитковість роботи працюючих в ньому виробників, знижує надійність їх роботи, створює ризики зриву проходження осінньо-зимового періоду.

Запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ України наразі є критично низькими. За даними Міненерго, станом на 28 вересня на складах ТЕС знаходиться 744,8 тис. тонн вугілля, що у 3,3 рази менше, ніж має бути відповідно до затвердженого графіка накопичення палива. Ситуація у Бурштинському енергоострові ще складніша. Запаси вугілля на складах ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» складають 0,1 тис. тонн (на 38 тис. тонн менше графіку), ТЕЦ працює «з коліс», за останній місяць вже два рази зупинялась через відсутність палива.

Слід додати, що внаслідок неринкових прайс-кепів поточні ціни на РДН у Бурштинському енергоострові є у 2-3 рази нижчими, ніж у сусідніх країнах ЄС, що робить імпорт в Бурштинський енергоострів недоцільним, штучно обмежуючи конкуренцію.

Зазначена ситуація значною мірою є наслідком необґрунтованих цінових обмежень на РДН та ВДР і потребує термінового виправлення з боку Регулятора.

Необґрунтовані прайс-кепи у Бурштинському енергоострові наражають на проблеми з енергопостачанням.