Ви зараз тут >05.02.2018 Заява Президента ГС "ПЕРША ЕНЕРГЕТИЧНА АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНИ" В.Г.Котка щодо RAB регулювання

05.02.2018 Заява Президента ГС "ПЕРША ЕНЕРГЕТИЧНА АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНИ" В.Г.Котка щодо RAB регулювання


Зображення користувача eau.

By eau - Створено 05 Лютий 2018

У соціальних мережах в останній час поширюється інформація, яка перекручує мою особисту позицію щодо введення RAB регулювання для енергорозподільчих компаній України і яка не відповідає дійсності. На підтвердження цього повідомляю наступне.
1.Енергетична асоціація України уже багато років активно підтримує впровадження в Україні RAB регулювання для природних монополій в електроенергетиці, комунальному господарстві та у секторі газопостачання, оскільки RAB регулювання є чи не єдиним інструментом, що створює мотивацію для підвищення ефективності їх роботи.
2.Після оприлюднення 29.06.2016 на офіційному сайті НКРЕКП проекту постанови Про внесення змін до постанови Комісії від 23 липня 2013 року № 1009, якою вперше запроваджувалась єдина ставка прибутковості у RAB тарифах на «нові» і «старі» активи (19,11%), Асоціація категорично виступила проти запропонованих змін. Наша позиція щодо цього була викладена у офіційному листі до НКРЕКП, який 07.07.2016р. розміщено на сайті Асоціації. Цей лист є у вільному доступі для ознайомлення з ним і у даний час.
3.Нещодавно, після опублікування у газеті «Урядовий кур'єр», вступило у силу нове рішення НКРЕКП про затвердження єдиної ставки прибутковості на «нові» і «старі» активи при впровадженні RAB тарифів у розмірі 12,5%. У зв'язку з цим наголошую, що позиція Асоціації і моя особисиста позиція щодо неприйнятності єдиної ставки дохідності при запровадженні RAB регулювання в Україні не змінилась. На нашу думку, рентабельність на «старі» активи повинна бути суттєво зменшена (на початковому етапі до 3-5%), на «нові» – суттєво збільшена (як мінімум, до рівня не нижче облікової ставки НБУ). Це дозволить зменшити загальне зростання кінцевих тарифів на електроенергію для споживачів у стартові роки впровадження RAB регулювання і, тим самим, нівелює негативний вплив цього фактора на економіку у цілому. Остання, як відомо, демонструє поки що невелике і нестійке зростання. Разом з тим, збільшення ставки прибутковості на «нові» інвестиції буде реально мотивувати власників компаній та зовнішніх інвесторів вкладати кошти у модернізацію мереж. При цьому вплив цієї ставки на рівень роздрібних тарифів на електроенергію для споживачів у перші два три роки буде мало відчутним.
4.Перехід до єдиної ставки дохідності можливий у середньо- чи довгостроковій перспективі по мірі амортизації старих активів та заміщення їх новими.
5.У звязку з викладеним, просив би авторів неправдивої інформації її спростувати.
В.Котко

Теги