Ви зараз тут >26.07.2018 Щодо тиску на НКРЕКП

26.07.2018 Щодо тиску на НКРЕКП


Зображення користувача eau.

By eau - Створено 26 Липень 2018

Щодо факту незаконного тиску на посадових осіб НКРЕКП

В останні дні тривожні події заполонили наше життя: практично кожного дня, як не на війні, то на дорогах гинуть дорослі і діти під колесами мажорів та несправних авто, контрабанда на кордонах спустошує державну казну на мільярди грн., незаконна вирубка лісу загрожує катастрофою для довкілля, багато років не стихають бурштинові війни, систематично нехтуються закони при забудовах міст і т. і. Усе це, поза сумнівом, є наслідком безкарності за порушення Законів України. Судячи з усього, “хвороба безкарності” стрімко розповсюджується і далі.
Нещодавно через конкурс було призначено новий склад Національної комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Робота оновленої Комісії базується на прийнятому нещодавно Законі “Про НКРЕКП”, відповідно до якого Комісія повинна бути захищена від будь якого впливу на свою діяльність. Згідно з Статтею 5 Закону ”…Органам державної влади, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, суб’єктам господарювання, політичним партіям, громадським об’єднанням, професійним спілкам та їх органам забороняється втручатися у процеси державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Особи, які здійснюють незаконний вплив на процес виконання членами Регулятора, його посадовими особами своїх функцій і повноважень, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону”. Уже оновлена Комісія прийняла перші постанови, схвалила або прийняла нові регуляторні акти. Поміж іншого Комісія оприлюднила також проект рішення за результатами перевірки Укртрансгазу, у якому передбачається накласти на компанію доволі серйозний штраф за невиконання термінів впровадження добового балансування, як важливого етапу на шляху становлення конкурентного ринку газу.
Але ці перші кроки Комісії сподобалися не всім. Минулої п’ятниці під стінами Комісії з’явилися перші “ластівки”, а якщо бути більш точними, перші “ворони”, з усіма притаманними для цій категорії протестувальників атрибутами: обклеюванням листівками, галасом та плакатами. І немає значення, що ніхто із них не може виговорити повну назву Комісії або документу, за який вони репетували і вимагали змінити його зміст, чи пояснити, навіщо ці зміни. Зміни, за які вони галасували, вкрай необхідні замовникам цього “пікетування”. Вимоги стосувались перш за все діяльності Укртрансгазу, а також НАК “Нафтогаз України”, у підпорядкуванні якого знаходиться Укртрансгаз. Але події п’ятниці 20.07.2018 були тільки початком шаленого тиску на посадових осіб НКРЕКП. Так, у ніч з понеділка на вівторок, біля будинку, де мешкає директор Департаменту з регулювання відносин у нафтогазовій сфері НКРЕКП Рябуха Т. В., на неї було здійснено напад, який супроводжувався погрозами, образами, брудною лайкою, пошкодженням вхідних дверей квартири та іншими хуліганськими діями. Вимоги та листівки були ті самі, що і в п’ятницю при пікетуванні НКРЕКП. Відповідна заява за цим фактом була подана Рябухою Т. В. у поліцію.
Нічого подібного за зухвалістю за всю історію діяльності Регулятора у незалежній Україні не було. Асоціація наголошує, що в Україні вперше відбулася спроба фізичного та психологічного тиску на працівників НКРЕКП, здійснені відверті дії з метою вплинути на процес прийняття Регулятором рішень, що є наслідком безкарності та нахабства окремих учасників ринку, які перейшли межу здорового глузду та готові навіть на протиправні дії задля досягнення своїх цілей.
Висновок один: зазначене є наслідком втрати відчуття відповідальності та повної зневаги до Законів України через безкарність за їх порушення. Сам по собі факт нападу на посадову особу, на фоні загальної криміногенної обстановки в країні, не є чимось екстраординарним, але враховуючи мету та обставини, за яких він здійснений - є знаковим і потребує оперативного розслідування справи, не зважаючи на те, чи то був факт прямого тиску, чи спланована провокація.
Громадська спілка “Перша Енергетична Асоціація України”, звернулась до Генерального прокурора Луценка Ю. В. щодо взяття під контроль розслідування цього інциденту та притягнення винних до відповідальності з метою недопущення подібних випадків у майбутньому.

Р.S. Асоціація висловлює свою повагу та підтримку директору Департаменту з регулювання відносин у нафтогазовій сфері НКРЕКП Тетяні Рябусі.

Теги