Ви зараз тут >10.09.2019 Зустріч керівників ГС «ПЕАУ» з Головою НКРЕКП щодо тарифів на розподіл газу.

10.09.2019 Зустріч керівників ГС «ПЕАУ» з Головою НКРЕКП щодо тарифів на розподіл газу.


eau's picture

By eau - Posted on 11 September 2019

Перша Енергетична Асоціація України протягом останніх 2-х років піднімає питання вкрай незадовільного, критичного фінансово-економічного стану, в якому знаходяться газорозподільчі компанії України через неадекватні тарифи на розподіл газу. Асоціація неодноразово зверталась до Уряду країни, Міненерговугілля, НКРЕКП, Генеральної прокуратури та інших державних установ, які тим чи іншим чином мають вплив на ситуацію.У травні поточного року за ініціативи Асоціації питання було розглянуто на засіданні Громадської Ради при НКРЕКП та прийняті відповідні рекомендації. Комісєю проведені численні обговорення, розрахунки, погодження, але на жаль, попри неухильне погіршення фінансово-економічного стану газорозподільних компаній, справа ніяк не може зрушити з місця. У серпні поточного року, уже вкотре, Комісія провела Громадське обговорення нової методології встановлення тарифів на основі заявленої потужності. Однак офіційне затвердження її на засіданні Комісії знову не відбулося - питання не було включене до порядку денного.
Для обговорення зазначених проблем та шляхів їх вирішення Президент Першої Енергетичної Асоціації України Котко В. Г. та Віце-президент асоціації Меркушова В. Т. зустрілись 09.09.2019 року з Головою НКРЕКП Кривенко О. О.
У ході зустрічі обговорено стан справ на ринках газу та електроенергії. При цьому основна увага була зосереджена на причинах затягування перегляду та встановлення справедливих тарифів для газорозподільних підприємств, які не змінювались більше трьох років. Учасники зустрічі дійшли спільної думки щодо неприпустимості подальшого зволікання з переглядом тарифів. З часом проблема поглиблюється, а ціна питання тільки зростає. Голова НКРЕКП запевнила представників асоціації, що у поточному місяці нова методологія буде затверджена і Комісія розпочне процедуру перегляду тарифів. При цьому будуть враховані економічно обґрунтовані витрати компаній та втрати, пов’язані з несвоєчасним їх переглядом; тарифи будуть затверджені на основі нової методології.