Ви зараз тут >31.10.2019 Президент ГС "ПЕАУ" Василій Котко виступив у студії телеканалу «112 Україна». Говорили про транзит російського газу територією України та про формулу "Ротердам +".

31.10.2019 Президент ГС "ПЕАУ" Василій Котко виступив у студії телеканалу «112 Україна». Говорили про транзит російського газу територією України та про формулу "Ротердам +".


eau's picture

By eau - Posted on 01 November 2019

31.10.2019 Президент ГС "ПЕАУ" Василій Котко виступив у студії телеканалу «112 Україна».
Говорили про транзит російського газу територією України, а також про формулу «Роттердам+», за допомогою якої донедавна визначалась ціна на електричну енергію, що виробляється з вугілля.
Так, В.Котко наголосив, що будівництво газопроводу «Північний потік - 2» може завершитись лише ближче до літа 2020 року, тому Росії у будь-якому разі доведеться ще наступного року транспортувати газ через територію України. Як ситуація складеться далі, ніхто не може спрогнозувати, проте зараз йдуть переговори, а позицію України в цьому питанні підтримує Європейська Комісія.
Говорячи про формулу «Роттердам+», В.Котко підкреслив, що введення свого часу цієї формули дозволило Україні безболісно пережити опалювальні періоди, наблизитись до міжнародної системи тарифоутворення, а також зменшити обсяги державної дотації вугільної галузі, яка була необхідна їй для розвитку.