Ви зараз тут >04.11.2019 Президент ГС "ПЕАУ" Василій Котко взяв участь у програмі «Свобода слова» на телеканалі «ICTV», присвяченій ситуації в українській енергетичній галузі, зокрема її готовності до опалювального сезону.

04.11.2019 Президент ГС "ПЕАУ" Василій Котко взяв участь у програмі «Свобода слова» на телеканалі «ICTV», присвяченій ситуації в українській енергетичній галузі, зокрема її готовності до опалювального сезону.


eau's picture

By eau - Posted on 06 November 2019

04.11.2019 Президент ГС "ПЕАУ" В. Котко взяв участь у програмі «Свобода слова» на телеканалі «ICTV», присвяченій ситуації в українській енергетичній галузі, зокрема її готовності до опалювального сезону.
В ході дискусії В. Котко звернув увагу на те, що сьогодні нова модель ринку електричної енергії має низку вад, які не дозволяють йому стати дієвим інструментом продуктивної роботи енергетичних компаній, та які були прогнозованими ще до введення у дію нового закону про ринок електричної енергії.
Зокрема, йдеться про те, що з ринку фактично виведена генерація «Енергоатому» та у значній мірі «Укргідроенерго», яких зобов’язали продавати електроенергію Гарантованому покупцю по зафіксованих на рівні минулого року цінах, не створений ринок допоміжних послуг, не вирішені питання з боргами, а також практикується невдале обмеження ціни на електроенергію шляхом застосування так званих «прайскепів». Це призвело до викривлення ринку електричної енергії, про що зараз говорять численні експерти, учасники ринку та наші європейські партнери.
В. Котко наголосив, що за цих умов сформувалися хибні цінові сигнали, які, формують дефіцит пропозиції у певні години доби та змушують генеруючі компанії ТЕС шукати компенсацію своїх втрат на балансуючому ринку. Однак замість того, щоб вжити заходів для усунення наявних на ринку електроенергії перекосів, парламент запровадив російсько-білоруський імпорт електроенергії, зараз пропонується використовувати «прайскепи» на постійній основі шляхом закріплення такої норми у законі про електричну енергію, що у цілому не вирішує, а консервує проблеми ринку. В. Котко також спростував твердження Голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВР А. Геруса, що генеруючі компанії ТЕС прагнуть до надприбутків та зловживають, що є абсолютно алогічним на фоні їх збитковості за результатами перших трьох місяців роботи на новому ринку електроенергії.
Детальніше: https://svoboda.ictv.ua/ua/