Ви зараз тут >20.03.2020 З 1 КВІТНЯ ВВОДИТЬСЯ СПЕЦІАЛЬНЕ МИТО НА ІМПОРТ ІЗ РФ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ТА ВУГІЛЛЯ.

20.03.2020 З 1 КВІТНЯ ВВОДИТЬСЯ СПЕЦІАЛЬНЕ МИТО НА ІМПОРТ ІЗ РФ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ТА ВУГІЛЛЯ.


Зображення користувача eau.

By eau - Створено 21 Березень 2020

18 березня Урядом України прийнято рішення про введення з 1 квітня 2020 року спеціального мита у розмірі 65% на імпорт з Російської Федерації електричної енергії та вугілля всіх типів за винятком антрацитового і коксівного.
Запровадження спеціальних мит на імпорт російської електроенергії направлене на подолання кризових явищ в електроенергетиці та вугільній галузі України. Сподіваємось, що це лише перший крок нового уряду в енергетичній сфері в контексті виконання доручення Президента щодо повної заборони імпорту електроенергії з РФ та Білорусі.
В умовах стиснення внутрішнього попиту та надлишкових потужностей всередині країни імпорт електричної енергії справляє руйнівний вплив на стан української генерації, дестабілізує ринок електроенергії, завдає шкоди енергетичній галузі та економіці країни в цілому. Так з 1 липня 2019 року наша країна сплатила за імпортовану електроенергію майже 2 млрд. грн. Це ті кошти, які могли б, але не отримали українські виробники електроенергії. Відповідну частину цих коштів вони не направили до державного і місцевих бюджетів та на виконання соціально-економічних програм у регіонах. Це кошти, які недоотримали енергетика, вугільна галузь та економіка України у цілому.
Наразі важливо вжити заходів, щодо заборони імпорту електроенергії також з Білорусі, яка з пуском власної АЕС матиме значний потенціал щодо експорту електричної енергії в Україну. Не можна також виключати реекспорт російської електроенергії через Білорусь.
ГС «ПЕАУ» наголошує: без повного припинення імпорту електроенергії з РФ та Білорусі, а також швидких та рішучих дій з реформування енергетичного сектору, зокрема ринку електроенергії, енергосистему України цього року чекатимуть серйозні випробовування.

Теги