Ви зараз тут >22.05.2020 ЗМІНИ ПСО НА РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ СПРИЯТИМУТЬ ВИХОДУ ІЗ КРИЗИ.

22.05.2020 ЗМІНИ ПСО НА РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ СПРИЯТИМУТЬ ВИХОДУ ІЗ КРИЗИ.


Зображення користувача eau.

By eau - Створено 22 Травень 2020

Як повідомило Мінекоенерго, на засіданні Кабінету Міністрів 20 травня ц.р. були схвалені проекти постанов «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» та «Про внесення змін до порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії та за двосторонніми договорами». Проекти зазначених постанов були розроблені на виконання рішень Антикризового енергетичного штабу.
Зокрема, зміни, що запропоновані проектом першої постанови, передбачають зменшення частки продажу електроенергії ДП НАЕК «Енергоатом» у рамках ПСО з 85% до 80%, виведення ГАЕС з механізму ПСО, а також перегляд цінових обмежень на продаж електроенергії «Гарантованим покупцем». Відтак, «Гарантований покупець» отримує право купувати та продавати електроенергію на ринку двосторонніх договорів.
Друга постанова сприятиме укладанню довгострокових договорів терміном до одного року та забезпеченню стабільності цін на електроенергію для великих не побутових споживачів. Передбачається, що виробники електричної енергії на атомних електростанціях за наявності у них вільного ресурсу для продажу проводять спеціальну сесію з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами. Покупці такої електроенергії не зможуть її перепродавати, а використовувати лише для власного споживання.
Ці урядові рішення дозволять певною мірою покращити фінансову ситуацію в ДП НАЕК «Енергоатом», розширивши обсяг збуту за ринковими цінами. Крім того, це дозволить промисловим підприємствам з високою часткою електроенергії у собівартості продукції отримати доступ до довгострокових контрактів за конкурентними цінами.
З огляду на необхідність якнайшвидшого виходу з кризи, в якій перебуває енергетична галузь, цей крок Уряду можна оцінити як позитивний, але не достатній. Вжитих заходів замало, як для ліквідації фінансово-економічних дисбалансів на ринку електроенергії у цілому, так і для збалансування самої атомної компанії. До того ж потребує зміна самої моделі ПСО: треба усі 100% електроенергії ДП НАЕК «Енергоатом» реалізувати на конкурентних сегментах ринку, абезпечивши покладання спеціальних обовязків на «Енергоатом» через фінансовий механізм.

Теги