Реформування ринку електроенергії в Україні розтягнулося майже на 17 років, що стало своєрідним рекордом та зовсім не сприяло розвитку вітчизняної енергетичної галузі.
Запуск ринку виявив недоліки з впровадженням його нової моделі, які не дозволяють говорити про успіх її втілення у життя. Та їх можливо виправити вже зараз. Для цього необхідно скасувати обмеження ціни на електроенергію – так званих «прайскепів», заборонити імпорт електроенергії з РФ та Білорусії, ввести ринок допоміжних послуг, скасувати перехресне субсидіювання, повернути на ринок генерації «Енергоатому» та у «Укргідроенерго», яких зобов’язали продавати електроенергію Гарантованому покупцю по зафіксованих на рівні минулого року цінах.
Відкриття імпорту електроенергії за умови надлишку вітчизняних генеруючих потужностей прискорило зниження ціни на електроенергію на ринку до рівня, коли теплова генерація змушена нести збитки.
Про нагальні проблеми двоетапного введення в Україні ринку електричної енергії йдеться в інтерв’ю Президента Громадської спілки “Перша енергетична асоціація України” Василя Котка.
Детальніше за посиланням: http://e-b.com.ua/get/?t=energo&id=89037

Щодо реформування ринку електроенергії