Ви зараз тут >Нарада в НКРЕКП з питань законодавчого врегулювання проблеми «зелених» тарифів

Нарада в НКРЕКП з питань законодавчого врегулювання проблеми «зелених» тарифів


eau's picture

By eau - Posted on 17 April 2015

15 квітня 2015 року в НКРКП під головуванням члена Комісії Андрія Геруса відбулось обговорення проекту змін до Закону України «Про електроенергетику» в частині встановлення «зелених» тарифів на елекроенергію, вироблену з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).
У нарараді взяли участь інвестори, фахівці НКРЕКП, експерти, представники АН України та ЗМІ. Від ВГО «ЕАУ» у нараді взяв участь Президент Асоціації В.Котко.
У презентації та коментарях до виступів, з якими виступив А.Герус, йшлося про значні перекоси у розподілі коштів енергоринку, які зберігаються з прийняттям проекту, про ризики несприйняття суспільством пропонованих рівнів тарифів при їх фіксації на 15 років, а також негативний вплив пропонованих тарифів на енергетику і економіку країни у цілому, особливо у період фінансово-економіночної кризи.
Виступ В.Котка висвітлив наступну позицію Асоціації з приводу чинної редакції проекту змін до Закону:
1.Оскільки пропонований проект зберігає логіку існуючого Закону з тією відмінністю, що деякі тарифи знижені, а деякі підвищені, існує висока вірогідність отримати через 2-3 роки такий саме негативний результат, та знову постати перед необхідністю внесення до Закону змін.
2. «Зелені» тарифи у найближчий перспективі об'єктивно залишаться у рази вищими, ніж для основних виробників електроенергії: АЕС і ТЕС. Населення, яке до сих пір було відгорожене від реального рівня тарифів в ринку, з 2017 року напряму буде залежати від цього рівня. Таким чином, рівень суспільної недовіри до обгрунтованості «зелених» тарифів з часом буде тільки зростати.
3. У звязку з запровадженням 10-річного Плану розвитку ОЕС України для нових інвесторів з'являються потенційно корупційні ризики щодо попадання у цей план, оскільки будь-які механізми щодо цього наразі відсутні.
4. При збереженні існуючих рівнів «зелених» тарифів для вже введених в експлуатацію електростанцій на ВДЕ, пропонуєтся запровадити ринковий механізм визначення тарифів для нових забудовників, який базувався б на визначених законом рівнях тарифів, як граничних. При цьому конкретний рівень тарифу на наступні 10 років по кожному виду ВДЕ визначався б для нових забудовников щорічно, єдиним, виходячи з пропозицій інвесторів, на конкурсних засадах і не міг би перевищувати визначені законом граничні рівні.