За повідомленнями ЗМІ, народний депутат Сергій Нагорняк запропонував провести невідкладне засідання (слухання) Комітету з питань енергетики та ЖКП Верховної Ради України, щоб вислухати учасників ринку, профільні асоціації та напрацювати варіанти виходу з кризи, в якій на сьогодні знаходиться енергетична галузь.
Експерти Першої енергетичної асоціації України неодноразово попереджали про наростання кризових явищ у паливно-енергетичному комплексі України, зокрема, щодо наближення колапсу в електроенергетиці та вуглевидобувній галузі.
На жаль, сьогодні ситуація продовжує розвиватися за вкрай несприятливим сценарієм. Накопичені величезні борги перед енергетичними підприємствами; не ліквідовано механізм перехресного субсидіювання; викривлена модель нового ринку електричної енергії, через що окремі його сегменти регулюються у ручному режимі; не визначена подальша роль «зеленої» генерації; зростають диспропорції між тепловою, атомною енергетикою та відновлювальними джерелами електроенергії; зменшується рівень платежів споживачів за використані енергоресурси тощо
В умовах зменшення обсягів споживання і виробництва енергоресурсів, посиленого невиправданим імпортом електроенергії з РФ та Білорусі, вимушені зупинятися вітчизняні теплові електростанції та шахти. Майже повністю припинився видобуток вугілля, зокрема зупинилось найбільше й найсучасніше вугледобувне підприємство України – «Павлоградвугілля», яке видобувало 60% вугілля та було другим e регіоні платником податків. До складу цього підприємства входять 10 шахт, 3 збагачувальні фабрики та ремонтно-механічний завод, на яких працюють майже 23 тисячі осіб. З урахуванням членів родин, це близько 70% мешканців міста Павлограда. Тепер, якщо не вжити рішучих і невідкладних заходів, на місто чекає соціальна катастрофа.
Таким чином на даний час маємо кризу небаченого рівня, яка вимагає адекватної реакції державних органів та компаній-учасників ринку, енергетичних асоціацій та професійних об’єднань з тим, щоб напрацювати та реалізувати комплекс невідкладних заходів для її подолання, стабілізації ситуації та забезпечення відновлення і подальшого розвитку цього надважливого сектора економіки.

ГС «ПЕАУ»: Необхідно якнайскоріше напрацювати та реалізувати комплекс невідкладних заходів для стабілізації ситуації та забезпечення відновлення і подальшого розвитку енергетичного сектору України.