Зокрема, він зазначив, що після рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг від 8 квітня ц. р. імпорт електроенергії тимчасово припинено. І це рішення регулятора була абсолютно правильним, проте, проблема полягає в тому, що воно дуже запізніле, принаймні на 9 місяців.
До 1 липня 2019 року у нас не було імпорту електроенергії, водночас з введенням нової моделі ринку ми імпортували електричну енергію на суму близько 2 млрд гривень. І це в ситуації, коли в Україні скоротилось промислове виробництво, зменшилось споживання електроенергії, коли не завантажені власні електростанції, коли на складах зростають запаси вугілля, які станом на 1 квітня 2020 р. склали рекордні майже 3 млн. тонн. Імпорт – одна з причин зупинення роботи шахт – вже близько 10 тисяч людей залишилось без роботи, а теплові електростанції завантажені лише на 25%. Тому за таких умов рішення про імпортування електроенергії в Україну навряд чи можна назвати розумним.
«Таким чином, імпорт електроенергії – серйозна проблема для енергетики України, проблема, яку потрібно терміново вирішувати. Адже кошти, які Україна сплатила за імпорт електроенергії, могли б залишитись в середині країни та бути спрямовані на підтримку власних енергетичних підприємств. Вони могли б піти на заробіток шахтарів, теплоенергетиків, на сплату податків до бюджетів. На закупівлю електроенергії ми витратили валюту замість того, щоб виробити свій внутрішній валовий продукт», – підсумував В. Котко.

Президент ГС «Перша енергетична асоціація України» В. КОТКО під час телефонного включення до ефіру телеканалу «Україна 24» дав коментар щодо імпорту електричної енергії в Україну