Під час Всеукраїнського зібрання працівників вугільної промисловості 25 лютого 2020 року Президент України В. Зеленський закликав урядовців вжити невідкладних заходів з ключових питань, які запропонували шахтарі.
Зокрема, він наголосив на відсутності чіткої та зрозумілої довгострокової політики Уряду з реформування та функціонування вугільної галузі, а також на неефективній державній координації діяльності підприємств вугільної галузі, що призвело не лише до занепаду галузі, а й до погіршення ситуації в енергетиці в цілому та збільшенні енергетичної залежності країни.
Не лише шахтарі, а енергетики України сподіваються на найшвидше виконання ініціатив Президента України та чекають від Уряду рішучих дій. Адже вугільна промисловість України нерозривно пов’язана з діяльністю теплової генерації електричної енергії, яка забезпечує баланс енергосистеми країни, тобто виконує дуже важливу для енергетики функцію, в тому числі й за умов наявності імпорту з Росії та Білорусі.
В офіційному протоколі Всеукраїнського зібрання працівників вугільної промисловості зазначається, що необхідно, серед іншого, вжити таких заходів:
– заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі з 1 березня та відкоригувати з врахуванням цього прогнозний баланс електроенергії Об’єднаної енергосистеми України;
– забезпечити сталу та безпечну роботу енергосистеми та функціонування ринку збуту вугільної товарної продукції для завантаження теплових електростанцій;
– підготувати до 1 квітня оновлений довгостроковий енергетичний баланс на наступні 10 років.
Перша енергетична асоціація України неодноразово наголошувала на необхідності заборони імпорту електроенергії з РФ, оскільки він звужує ринок та відбирає роботу у українських вугледобувних підприємств і теплової генерації та становить загрозу енергетичній безпеці України. При цьому ключем до вирішених проблем вугільної та енергетичної галузі дійсно є наявність довгострокової фінансово збалансованої політики Уряду з реформування цих галузей та ефективна координаційна практичних дій з її реалізації з боку Міненерго та інших державних органів.

ПЕРША ЕНЕРГЕТИЧНА АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНИ ЗАКЛИКАЄ РЕАЛІЗУВАТИ ВСІ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО ВРЕГУЛЮВАННЯ СИТУАЦІЇ У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ