
Мати політв’язня з Херсонщини Аппаза Куртамета звернулася по допомогу до президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.
Відеозверенення Айше Куртамет опублікувала на своїй сторінці у Фейсбуці, пише видання Гривна.
«Шановний президенте, я благаю вас підтримати мене у справі звільнення мого невинного сина. Нехай мій син, як і інші невинні кримськотатарські юнаки, не проводить свою молодість у російській тюрмі», – сказала вона.
У зверненні Айше нагадала, що батько Аппаза, Халіл Куртамет, також був заарештований через рік після сина за вигаданими обвинуваченнями – його окупанти засудили до 8 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.
За словами Айше Куртамет, родина втратила дім через дії російських окупантів, і тепер вона бореться за свободу близьких, перебуваючи у вигнанні.
«Ця боротьба дається мені важко. Тому я благаю вас як мати допомогти мені», – звернулася жінка до Ердогана.
Вона висловила сподівання, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган не залишить її звернення без уваги і її син отримає шанс на звільнення.
Аппазу Куртамету 22 роки. До повномасштабної війни він працював в ІТ-компанії, а також був викладачем кримськотатарської мови в Кримськотатарському культурному центрі в Одесі. Окупанти незаконно затримали Аппаза в липні 2022 року в селищі Новоолексіївка Херсонської області.
Відтоді зв’язок із хлопцем обірвався. Рідні кілька місяців не знали, де він, аж поки Аппаз не зателефонував матері із СІЗО в тимчасово окупованому Сімферополі.
У квітні 2023 року окупаційний суд у Сімферополі засудив юнака до семи років колонії за звинуваченням у “фінансуванні тероризму” (ч. 1 ст. 208 КК РФ). За версією окупантів, Куртамет начебто причетний до фінансування українського добровольчого батальйону.
Нагадаємо, що батька Аппаза 58-річного Халіла Куртамета незаконно створений Росією “Генічеський районний суд” засудив до восьми років ув’язнення за нібито участь у “кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана”.
окупація херсонщина