
Такі банки, зокрема, зможуть надавати фінансові послуги в районах, наближених до зони бойових дій.
Рада проголосувала за створення банку на базі “Укрпошти” / колаж УНІАН, фото УНІАН, Сергій Чузавков
Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт щодо розвитку фінансової інклюзії (№ 13018-д), який дозволить створити банк на базі “Укрпошти”. Про це повідомив народний депутат Данило Гетманцев у Telegram.
За його словами, законопроєкт передбачає запровадження нового виду банку – банку фінансової інклюзії, що здійснюватиме діяльність на підставі обмеженої банківської ліцензії.
Його головним завданням пропонується визначити обслуговування клієнтів, які наразі не мають стійкого доступу до отримання фінансових послуг (громадян України і мікропідприємств у районах, наближених до зони бойових дій, на звільнених територіях, а також соціально вразливих груп населення).
Відео дня
Законопроєкт передбачає, що банк фінансової інклюзії зможе надавати банківські та інші фінансові послуги фізичним особам, суб’єктам господарювання, громадським та благодійним організаціям, органам державної влади й органам місцевого самоврядування та інше.
Читайте також:
В Міноборони розповіли про долю обмежено придатних після проходження повторного ВЛК
РФ намагається перетворити полонених на своїх агентів перед поверненням в Україну, – Штаб
В Україні почнуть саджати до 10 років за обхід санкцій на понад 150 тисяч гривень: ВР дала “зеленый свет”
“Саме ці банки допоможуть забезпечити належний доступ до фінансових послуг як громадян України, так і мікропідприємств у районах, наближених до зони бойових дій, на звільнених територіях, а також на важкодоступних та малонаселених територіях”, – написав Гетманцев.
Поштовий банк: що відомо
Статус банку фінансової інклюзії зможе отримати “Укрпошта”. Як раніше зазначав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, в Україні буде створено поштовий банк шляхом передачі “Укрпошті” акцій банку, що раніше належали російським олігархам. За словами Шмигаля, “Укрпошта” має свої відділення в усіх куточках країни, тож це відкриє нові можливості українцям, які не користуються цифровими інструментами.
У березні 2025 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт щодо розвитку фінансової інклюзії в Україні. Народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк зазначила, що фінансова інклюзія дозволяє отримати доступ до фінансових послуг на “найскладніших територіях”.