Ви зараз тут >12.03.2016 Громадське обговорення у Комітеті ВР з питань ПЕК: «Новий енергорегулятор: перспективи реформування»

12.03.2016 Громадське обговорення у Комітеті ВР з питань ПЕК: «Новий енергорегулятор: перспективи реформування»


Зображення користувача eau.

By eau - Створено 12 Березень 2016

11 березня 2016 року в Комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки під головуванням заступника голови Комітету Ольги Бєлькової відбулось громадське обговорення на тему: «Новий енергорегулятор: перспективи реформування».
На заході розглядались перспективи доопрацювання та прийняття законопроекту №2966-Д «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». В обговоренні взяли участь народні депутати, представники НКРЕКП, підприємств галузі, експертного середовища та громадськості, ЗМІ.
Від ВГО «Енергетична Асоціація України» в обговоренні взяв участь Президент Асоціації Василь Котко, який в своєму виступі зазначив, зокрема, наступне:
Проект закону про НКРЕКП є хорошою базою для справжнього, а не фасадного реформування Комісії.
Разом з тим, проект Закону має бути удосконалено в наступних питаннях:
1. Доцільно сформулювати у Законі вимоги до конкурсного відбору Членів Комісії, а саме, що вони відбираються не тільки і не стільки за анкетами, а перш за все за розумовими і організаторськими здібностями. Для цього визначити, що Конкурсна комісія зобов’язана забезпечити проведення і оцінювання кандидатів на основі:
 тестів,
 опитувань експертів та членів ринку,
 письмового формулювання кандидатами свого бачення завдань і методів регулювання ринків тощо.
2. Крім річного звіту, доцільно передбачити публікування Комісією Білої книги з формулюванням стратегічних завдань на 3-5 років, яких Комісія прагне досягнути у енергетичній і комунальній сфері. Тоді суспільство буде знати, над чим працює Комісія і чого хоче досягти. Відповідно буде про що звітувати.
3. Крім представників 2-х Комітетів ВР, які є перш за все політиками, до Конкурсної комісії доцільно включити представника громадськості, наприклад від ГР при НКРЕКП.
4. Деякі зауваження до тексту:
 Проект передбачає у випадку дострокового вибуття Члена Комісії обрання нового Члена на період, який перший не добув до 6 років. А якщо залишилось 3 місяці, то на 3 місяці ? Хто піде на конкурс з такими умовами ?
 Проект передбачає щоквартальний перегляд ставок на регулювання (ст.13 п.3), як обов’язок для Комісії, що є зайвим адмініструванням. На нашу думку, треба сформулювати це положення, як право Комісії робити перегляд ставок за потреби, але не частіше 1 разу на квартал.
Закон про НКРЕКП конче необхідний вже сьогодні, якщо ми плануємо провести приватизацію енергетичних об’єктів з залученням стратегічних інвесторів, а черговий мєждусобойчик. Жодний солідний інвестор не вкладе гроші у сферу невизначеності, якою зараз є енергетика.
З цих міркувань, треба приватизацію або відкласти, що не вітається нашими стратегічними партнерами МВФ та ЄС, або цей закон приймати негайно, але без шкоди для якості, що вітатиметься усіма, хто вболіває за реформи і за Україну.

Теги