Ви зараз тут >новини

новини


Зображення користувача eau.

29.05.2020 ГС «ПЕАУ»: РОЗДІЛЬНЕ ФУНКЦІОНУВАННЯ МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА МІНІСТЕРСТВА ЕКОЛОГІЇ СПРИЯТИМЕ ПОКРАЩЕННЮ РОБОТИ ОБОХ ВІДОМСТВ. sticky icon

За повідомленням ЗМІ, на засіданні Кабінету Міністрів України 27 травня ц.р. було прийнято рішення розділити Міністерство енергетики та захисту довкілля України на два відомства.
Шляхом ухвалення постанови про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади і розмежування повноважень у сферах енергетики та охорони навколишнього середовища уряд перейменував Міністерство енергетики та захисту довкілля на Міністерство енергетики та утворив Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.
Обидва міністерства є правонаступниками прав і обов'язків Міністерства енергетики та захисту довкілля у відповідних сферах.

Зображення користувача eau.

27.05.2020 ГС "ПЕАУ": ДЛЯ ПОДОЛАННЯ КРИЗИ В ЕНЕРГЕТИЦІ ВАЖЛИВИМ Є ДОСЯГНЕННЯ ДОМОВЛЕНОСТІ УРЯДУ З МІЖНАРОДНИМИ ІНВЕСТОРАМИ У ЗЕЛЕНУ ГЕНЕРАЦІЮ. sticky icon

Нещодавно група міжнародних інвесторів у проекти з розвитку відновлюваних джерел енергії, сумарний портфель яких становить близько 2,5 ГВт зелених потужностей, звернулась до українського уряду щодо необхідності якнайшвидшого вирішення проблемних питань зеленої генерації на ринку електричної енергії України.

Зображення користувача eau.

22.05.2020 ЗМІНИ ПСО НА РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ СПРИЯТИМУТЬ ВИХОДУ ІЗ КРИЗИ. sticky icon

Як повідомило Мінекоенерго, на засіданні Кабінету Міністрів 20 травня ц.р. були схвалені проекти постанов «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» та «Про внесення змін до порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії та за двосторонніми договорами». Проекти зазначених постанов були розроблені на виконання рішень Антикризового енергетичного штабу.
Зокрема, зміни, що запропоновані проектом першої постанови, передбачають зменшення частки продажу електроенергії ДП НАЕК «Енергоатом» у рамках ПСО з 85% до 80%, виведення ГАЕС з механізму ПСО, а також перегляд цінових обмежень на продаж електроенергії «Гарантованим покупцем». Відтак, «Гарантований покупець» отримує право купувати та продавати електроенергію на ринку двосторонніх договорів.

Зображення користувача eau.

08.05.2020 ГС «ПЕАУ»: ВРЕГУЛЮВАННЯ БОРГІВ – НОБХІДНА ПЕРЕДУМОВА ПОВНОЦІННОЇ РОБОТИ НОВОГО РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ. sticky icon

Нещодавно Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №2386 «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії». Зокрема, документом передбачається запровадити механізми врегулювання боргів у розмірі близько 30 млрд грн, які накопичилися до введення нової моделі ринку електроенергії з 1 липня 2019 р., шляхом списання, взаємозаліків тощо.
Основною причиною виникнення таких боргів була і залишається наявність неплатоспроможних споживачів, яким держава зобов’язує енергетиків безоплатно постачати електроенергію. В останні півроку величезна нова заборгованість генерується також через фінансові дисбаланси, що виникли у зв’язку зі стрімким некерованим розвитком зеленої енергетики. Наразі проблема боргів в енергетиці тільки загострюється через уповільнення економіки та відповідне скорочення споживання електроенергії через карантин та світову економічну кризу.

Зображення користувача eau.

02.05.2020 ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ НА ЗАЛІЗНИЧНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПОГЛИБИТЬ І БЕЗ ТОГО БЕЗПРЕЦЕДЕНТНУ КРИЗУ В ЕНЕРГЕТИЧНІЙ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ sticky icon

Нещодавно у ЗМІ з’явилась інформація про наміри Міністерства інфраструктури України підвищити тарифи на залізничні вантажні перевезення шляхом затвердження нового договору на надання «Укрзалізницею» послуг з організації перевезень вантажів, а також зближення (вирівнювання) класів вантажів.

Зображення користувача eau.

21.02.2020 ГС «ПЕАУ»: Необхідно якнайскоріше напрацювати та реалізувати комплекс невідкладних заходів для стабілізації ситуації та забезпечення відновлення і подальшого розвитку енергетичного сектору України. sticky icon

За повідомленнями ЗМІ, народний депутат Сергій Нагорняк запропонував провести невідкладне засідання (слухання) Комітету з питань енергетики та ЖКП Верховної Ради України, щоб вислухати учасників ринку, профільні асоціації та напрацювати варіанти виходу з кризи, в якій на сьогодні знаходиться енергетична галузь.
Експерти Першої енергетичної асоціації України неодноразово попереджали про наростання кризових явищ у паливно-енергетичному комплексі України, зокрема, щодо наближення колапсу в електроенергетиці та вуглевидобувній галузі.

Зображення користувача eau.

10.04.2020 Президент Громадської спілки «Перша енергетична асоціація України» В. КОТКО під час телефонного включення до ефіру телеканалу «Україна 24» дав коментар щодо імпорту електричної енергії в Україну. sticky icon

Зокрема, він зазначив, що після рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг від 8 квітня ц. р. імпорт електроенергії тимчасово припинено. І це рішення регулятора була абсолютно правильним, проте, проблема полягає в тому, що воно дуже запізніле, принаймні на 9 місяців.

Зображення користувача eau.

06.04.2020 Звернення Громадської спілки «Перша енергетична асоціація України» до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України щодо критичного стану енергетичної та вугільної галузі. sticky icon

6 квітня 2020 року Громадська спілка «Перша енергетична асоціація України» направила листи до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України з проханням втрутитись у ситуацію, що склалася в енергетиці України, для виведення енергетичного комплексу України з критичного стану, який несе загрозу не тільки галузі, але й енергетичній безпеці країни.
Зокрема, в листі Асоціація пропонує вжити низку першочергових заходів, які мають усунути негативні тенденції на ринку електричної енергії, та врятувати електроенергетичний комплекс України від непрогнозованих наслідків.

Зображення користувача eau.

20.03.2020 З 1 КВІТНЯ ВВОДИТЬСЯ СПЕЦІАЛЬНЕ МИТО НА ІМПОРТ ІЗ РФ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ТА ВУГІЛЛЯ. sticky icon

18 березня Урядом України прийнято рішення про введення з 1 квітня 2020 року спеціального мита у розмірі 65% на імпорт з Російської Федерації електричної енергії та вугілля всіх типів за винятком антрацитового і коксівного.
Запровадження спеціальних мит на імпорт російської електроенергії направлене на подолання кризових явищ в електроенергетиці та вугільній галузі України. Сподіваємось, що це лише перший крок нового уряду в енергетичній сфері в контексті виконання доручення Президента щодо повної заборони імпорту електроенергії з РФ та Білорусі.

Зображення користувача eau.

18.03.2020 ЧЕРЕЗ ПРАЙСКЕПИ РИНОК ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ПРОДОВЖУЄ ЗАЛИШАТИСЬ НЕРИНКОВИМ. sticky icon

НКРЕКП на своєму засіданні 13 березня схвалила Методику встановлення граничних цін (прайскепів) на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому (ВДР) та балансуючому ринку (БР) електроенергії.
Методика визначає, що прайскепи застосовуються у разі істотного коливання цін. При цьому істотним вважається коливання цін, якщо зміна середньозваженої ціни на РДН за декаду у порівнянні із попередньою декадою відбулася більше ніж на 10%, у випадку ВДР та балансуючого ринку – це збільшення коливання на 20%.
Необхідно зазначити, що будь-які елементи ручного регулювання або обмеження, що практикуються на ринку, самі по собі віддаляють його від ринкового принципу, викривляючи та спотворюючи результати його роботи. Встановлення граничних цін на певних сегментах ринку електричної енергії є саме тими обмеженнями, які нівелюють переваги нової моделі ринку, що був введений в Україні.

Зображення користувача eau.

04.03.2020 ПЕРША ЕНЕРГЕТИЧНА АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНИ ЗАКЛИКАЄ РЕАЛІЗУВАТИ ВСІ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО ВРЕГУЛЮВАННЯ СИТУАЦІЇ У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ. sticky icon

Під час Всеукраїнського зібрання працівників вугільної промисловості 25 лютого 2020 року Президент України В. Зеленський закликав урядовців вжити невідкладних заходів з ключових питань, які запропонували шахтарі.
Зокрема, він наголосив на відсутності чіткої та зрозумілої довгострокової політики Уряду з реформування та функціонування вугільної галузі, а також на неефективній державній координації діяльності підприємств вугільної галузі, що призвело не лише до занепаду галузі, а й до погіршення ситуації в енергетиці в цілому та збільшенні енергетичної залежності країни.
Не лише шахтарі, а енергетики України сподіваються на найшвидше виконання ініціатив Президента України та чекають від Уряду рішучих дій. Адже вугільна промисловість України нерозривно пов’язана з діяльністю теплової генерації електричної енергії, яка забезпечує баланс енергосистеми країни, тобто виконує дуже важливу для енергетики функцію, в тому числі й за умов наявності імпорту з Росії та Білорусі.

Зображення користувача eau.

28.02.2020 Електроенергетика. Прагматичний перехід до зеленого майбутнього. (Тези виступу 27.02.20 на Українському Енергетичному форумі Адама Сміта Президента ГС "ПЕАУ" Котка В. Г.). sticky icon

1. За роки незалежності в Україні час від часу з'являються нові Енергетичні стратегії, третя з яких у 2017 році. Нещодавно Мінекоенерго презентувало Концепцію зеленого енергетичного переходу України до 2050 р., а Оператор системи передачі (НЕК «Укренерго») у грудні оприлюднив проект Звіту з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей на період до 2030 року. Усі ці документи скоріш про важкі проблеми і великі цілі, ніж про шляхи і засоби вирішення цих проблем та досягнення світлих цілей. Більш- менш практичний та прикладний характер має проект Звіту з оцінки відповідності. Однак з нього теж не можна зрозуміти, які енергетичні об’єкти і коли треба будувати, модернізувати чи знімати з експлуатації у найближчі 10 років. Не зрозуміло не тільки учасникам ринку електроенергії, але й потенційному інвестору.

Зображення користувача eau.

07.02.2020 ГС «ПЕАУ» ЗА СКАСУВАННЯ ПЕРЕХРЕСНОГО СУБСИДІЮВАННЯ ПРИ ФОРМУВАННІ ТАРИФІВ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ. sticky icon

Громадська спілка «Перша енергетична асоціація України» підтримує заяву міністра енергетики та захисту довкілля України О.Оржеля від 3 лютого щодо необхідності відмови від перехресного субсидіювання та приведення рівня цін на електроенергію для населення до рівня цін для промисловості.
Асоціація послідовно виступає за скасування перехресного субсидіювання, оскільки воно шкодить як промисловим, так і побутовим споживачам. Промисловість вимушена платити високу ціну за спожиту електроенергію, що збільшує вартість продукції, і, таким чином, знижує її конкурентоздатність на внутрішньому і світових ринках. У той же час, домогосподарства не мають належних стимулів до ощадливого використання електроенергії. Таким чином, чим більше ми стримуємо зростання тарифів для населення, тим важче відчуває себе економіка в цілому. У 2020 р. дотації населенню заплановані на суму більше ніж 45 млрд. грн.

Зображення користувача eau.

29.01.2020 Новини ГР при НКРЕКП. sticky icon

Під головуванням президента ГС «ПЕАУ» Котко В. Г., 22.01.2020 відбулося засідання Громадської Ради при НКРЕКП за участю члена Комісії Бабій О. А. У роботі ГР взяли участь, зокрема, Віце-президент ГС «ПЕАУ» Меркушов В. Т., представники ГС «Асоціація газового ринку України» Курмаз А. М. та ГО «Газ без корупції» Прокопенко П. С., інші представники громадських організацій. Громадська Рада прийняла ряд звернень до НКРЕКП та Кабінету Міністрів України, спрямованих на покращення роботи ринків газу та електроенергії. Зокрема за ініціативою Курмаза А. В. та Прокопенко П. С. були прийняті звернення до НКРЕКП щодо:
1. удосконалення інформації при оприлюдненні нового проекту регуляторного акту або змін до нього;
2. щодо переходу ну звітність в електронному вигляді із застосуванням (ЕЦП) та створення особистих кабінетів ліцензіатів;
3. удосконалення моніторингу ринків природного газу та електроенергії;

Зображення користувача eau.

29.01.2020 Щодо впровадження плати за передачу для експортерів в електроенергетиці шляхом внесення змін до Кодексу системи передачі. (Тези виступу Президента ГС «ПЕАУ» Котка В. Г. на засіданні НКРЕКП 28.01.2020.) sticky icon

1. Президент США Трамп розв’язав справжню економічну війну з Китаєм, прагнучі отримати переваги для американских експортерів і, як відомо, свого досяг. Китай зобов’язався суттєво збільшити закупки американської сільгосппродукції та інших товарних груп, тим самим працюючи на скорочення торгового дефіциту Америки.
В України теж великий торговий дефіцит, що тисне на гривню, підігріває інфляцію та загрожує іншими негараздами економіці і країні. Міць економіки США і України навіть порівнювати не можна, тому ризики, які несе торговий дефіцит Україні незрівнянно більші, ніж для США. Тоді звідки у нас байдужість до експорту і експортерів?
Що стосується питання, яке ми обговорюємо: власне, економічну війну нам, як Трампу, затівати не треба. Мова йде про застосування європейських правил, за якими європейські експортери за передачу не платять.
2. Основний аргумент авторів змін до Кодексу – ми нічого не міняємо у правилах, а поновлюємо те, що було до 01.07.2019.

Зображення користувача eau.

27.12.2019 З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ! sticky icon

З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!
Щиро бажаю достатку вашому дому, злагоди – родині, здоров'я та щастя – вам і найріднішим людям!
Бажаю, щоб ці чудові зимові свята принесли мир, спокій та впевненість у майбутньому.
Хай завжди поруч будуть вірні друзі, удача та успіх, а дім повниться радістю від любові й добрих новин!
Наснаги та нових професійних здобутків!
Щасливого нового року та веселих різдвяних свят!

Президент Громадської спілки
«Перша енергетична асоціація України» Василь КОТКО

Зображення користувача eau.

20.12.2019 З Днем енергетика! sticky icon

Шановні працівники енергетичної галузі!

Вітаємо вас з професійним святом – Днем енергетика!
Успішна робота кожної окремої галузі господарства безпосередньо
залежить від ефективного функціонування енергетичного сектору.
Завдяки енергетикам, працює промисловість, функціонують транспорт і
зв’язок, а у кожній оселі є тепло, світло і затишок. Тому професія
енергетика є не тільки необхідною, але і дуже почесною.
Нехай ваша праця приносить радість та задоволення, а життєва
енергія й оптимізм завжди будуть вірними супутниками.
Бажаю вам та вашим сім’ям міцного здоров’я, родинного щастя,
добробуту та професійних успіхів.

Президент Асоціації,
Голова ГР при НКРЕКП
Котко В. Г.

Зображення користувача eau.

20.12.2019 Щодо реформування ринку електроенергії. sticky icon

Реформування ринку електроенергії в Україні розтягнулося майже на 17 років, що стало своєрідним рекордом та зовсім не сприяло розвитку вітчизняної енергетичної галузі.
Запуск ринку виявив недоліки з впровадженням його нової моделі, які не дозволяють говорити про успіх її втілення у життя. Та їх можливо виправити вже зараз. Для цього необхідно скасувати обмеження ціни на електроенергію - так званих «прайскепів», заборонити імпорт електроенергії з РФ та Білорусії, ввести ринок допоміжних послуг, скасувати перехресне субсидіювання, повернути на ринок генерації «Енергоатому» та у «Укргідроенерго», яких зобов’язали продавати електроенергію Гарантованому покупцю по зафіксованих на рівні минулого року цінах.
Відкриття імпорту електроенергії за умови надлишку вітчизняних генеруючих потужностей прискорило зниження ціни на електроенергію на ринку до рівня, коли теплова генерація змушена нести збитки.

Зображення користувача eau.

26.11.2019 Експертна думка Президента Громадської спілки «Перша енергетична асоціація України» Василя Котка в матеріалі від 25 листопада 2019 року «Російський імпорт електроенергії: користь чи шкода для України?» на інформаційному ресурсі «LB.ua». sticky icon

Серед іншого, в матеріалі йдеться про:
 вплив російського імпорту електроенергії на енергетику України;
 фінансові втрати генерації через скорочення обсягу реалізації електроенергії;
 вплив імпорту електроенергії на вугільну галузь;
 прогноз грошових втрат генерації через російський імпорт до кінця 2019 року;
 чи спрацював імпорт електроенергії на зниження ціни в Україні?
https://ukr.lb.ua/blog/vasyl_kotko/443144_rosiyskiy_import_elektroenergi...