Ви зараз тут >новини

новини


eau's picture

27.12.2019 З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ! sticky icon

З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!
Щиро бажаю достатку вашому дому, злагоди – родині, здоров'я та щастя – вам і найріднішим людям!
Бажаю, щоб ці чудові зимові свята принесли мир, спокій та впевненість у майбутньому.
Хай завжди поруч будуть вірні друзі, удача та успіх, а дім повниться радістю від любові й добрих новин!
Наснаги та нових професійних здобутків!
Щасливого нового року та веселих різдвяних свят!

Президент Громадської спілки
«Перша енергетична асоціація України» Василь КОТКО

eau's picture

20.12.2019 З Днем енергетика! sticky icon

Шановні працівники енергетичної галузі!

Вітаємо вас з професійним святом – Днем енергетика!
Успішна робота кожної окремої галузі господарства безпосередньо
залежить від ефективного функціонування енергетичного сектору.
Завдяки енергетикам, працює промисловість, функціонують транспорт і
зв’язок, а у кожній оселі є тепло, світло і затишок. Тому професія
енергетика є не тільки необхідною, але і дуже почесною.
Нехай ваша праця приносить радість та задоволення, а життєва
енергія й оптимізм завжди будуть вірними супутниками.
Бажаю вам та вашим сім’ям міцного здоров’я, родинного щастя,
добробуту та професійних успіхів.

Президент Асоціації,
Голова ГР при НКРЕКП
Котко В. Г.

eau's picture

20.12.2019 Щодо реформування ринку електроенергії. sticky icon

Реформування ринку електроенергії в Україні розтягнулося майже на 17 років, що стало своєрідним рекордом та зовсім не сприяло розвитку вітчизняної енергетичної галузі.
Запуск ринку виявив недоліки з впровадженням його нової моделі, які не дозволяють говорити про успіх її втілення у життя. Та їх можливо виправити вже зараз. Для цього необхідно скасувати обмеження ціни на електроенергію - так званих «прайскепів», заборонити імпорт електроенергії з РФ та Білорусії, ввести ринок допоміжних послуг, скасувати перехресне субсидіювання, повернути на ринок генерації «Енергоатому» та у «Укргідроенерго», яких зобов’язали продавати електроенергію Гарантованому покупцю по зафіксованих на рівні минулого року цінах.
Відкриття імпорту електроенергії за умови надлишку вітчизняних генеруючих потужностей прискорило зниження ціни на електроенергію на ринку до рівня, коли теплова генерація змушена нести збитки.

eau's picture

26.11.2019 Експертна думка Президента Громадської спілки «Перша енергетична асоціація України» Василя Котка в матеріалі від 25 листопада 2019 року «Російський імпорт електроенергії: користь чи шкода для України?» на інформаційному ресурсі «LB.ua». sticky icon

Серед іншого, в матеріалі йдеться про:
 вплив російського імпорту електроенергії на енергетику України;
 фінансові втрати генерації через скорочення обсягу реалізації електроенергії;
 вплив імпорту електроенергії на вугільну галузь;
 прогноз грошових втрат генерації через російський імпорт до кінця 2019 року;
 чи спрацював імпорт електроенергії на зниження ціни в Україні?
https://ukr.lb.ua/blog/vasyl_kotko/443144_rosiyskiy_import_elektroenergi...

eau's picture

05.11.2019 Парламент створив законодавчі передумови для анбандлінгу – відокремлення оператора ГТС України. sticky icon

31 жовтня 2019 року Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект № 2239-1, який вносить ряд змін, необхідних для створення незалежного оператора газотранспортної системи (ГТС) України. Законопроект підтримали 341 депутат.
Документ передбачає внесення змін до господарського кодексу, земельного кодексу, законів про трубопровідний транспорт, про ліцензування видів господарської діяльності, про управління об'єктами державної власності та деяких інших законів.
Законопроект встановлює, що компанія, якій передаються об'єкти державної власності з метою створення оператора газотранспортної системи (а також системи передачі електроенергії), повинна бути повністю незалежною в прийнятті рішень щодо використання, експлуатації, обслуговування, планування, розвитку та їх фінансування.

eau's picture

04.11.2019 Президент ГС "ПЕАУ" Василій Котко взяв участь у програмі «Свобода слова» на телеканалі «ICTV», присвяченій ситуації в українській енергетичній галузі, зокрема її готовності до опалювального сезону. sticky icon

04.11.2019 Президент ГС "ПЕАУ" В. Котко взяв участь у програмі «Свобода слова» на телеканалі «ICTV», присвяченій ситуації в українській енергетичній галузі, зокрема її готовності до опалювального сезону.
В ході дискусії В. Котко звернув увагу на те, що сьогодні нова модель ринку електричної енергії має низку вад, які не дозволяють йому стати дієвим інструментом продуктивної роботи енергетичних компаній, та які були прогнозованими ще до введення у дію нового закону про ринок електричної енергії.

eau's picture

31.10.2019 Президент ГС "ПЕАУ" Василій Котко виступив у студії телеканалу «112 Україна». Говорили про транзит російського газу територією України та про формулу "Ротердам +". sticky icon

31.10.2019 Президент ГС "ПЕАУ" Василій Котко виступив у студії телеканалу «112 Україна».
Говорили про транзит російського газу територією України, а також про формулу «Роттердам+», за допомогою якої донедавна визначалась ціна на електричну енергію, що виробляється з вугілля.
Так, В.Котко наголосив, що будівництво газопроводу «Північний потік - 2» може завершитись лише ближче до літа 2020 року, тому Росії у будь-якому разі доведеться ще наступного року транспортувати газ через територію України. Як ситуація складеться далі, ніхто не може спрогнозувати, проте зараз йдуть переговори, а позицію України в цьому питанні підтримує Європейська Комісія.
Говорячи про формулу «Роттердам+», В.Котко підкреслив, що введення свого часу цієї формули дозволило Україні безболісно пережити опалювальні періоди, наблизитись до міжнародної системи тарифоутворення, а також зменшити обсяги державної дотації вугільної галузі, яка була необхідна їй для розвитку.

eau's picture

09.10.2019 Щодо тарифів на розподіл природного газу. sticky icon

Протистояння між НКРЕКП та газорозподільчими компаніями України протягом останніх майже 4 років схоже переходить у конструктивне русло. Підставою для такого твердження стало засідання НКРЕКП, яке відбулося 07 жовтня поточного року, на якому була затверджена нова методологія розрахунку та встановлення тарифів на розподіл природного газу та схвалені рівні тарифів для окремих газорозподільчих компаній. Є сподівання, що ця обнадійлива подія стане свого роду «стоп-краном» для процесу банкрутства компаній та накопиченню боргів в галузі.

eau's picture

26.09.2019 р. відбулася робоча зустріч з головою комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг у Верховній Раді України Герусом А. М. sticky icon

26.09.2019 відбулася робоча зустріч Президента Першої енергетичної Асоціації України В.Г. Котка та Віце-президента Асоціації В.Т. Меркушова з головою комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг у Верховній Раді України Герусом А.М.
На зустрічі обговорювалися проблемні питання, функціонування та розвитку ринків електроенергії та газу. Особлива увага була приділена кризовому стану, який склався у газорозподільчих компаніях та шляхам його подолання.

eau's picture

10.09.2019 Зустріч керівників ГС «ПЕАУ» з Головою НКРЕКП щодо тарифів на розподіл газу. sticky icon

Перша Енергетична Асоціація України протягом останніх 2-х років піднімає питання вкрай незадовільного, критичного фінансово-економічного стану, в якому знаходяться газорозподільчі компанії України через неадекватні тарифи на розподіл газу. Асоціація неодноразово зверталась до Уряду країни, Міненерговугілля, НКРЕКП, Генеральної прокуратури та інших державних установ, які тим чи іншим чином мають вплив на ситуацію.У травні поточного року за ініціативи Асоціації питання було розглянуто на засіданні Громадської Ради при НКРЕКП та прийняті відповідні рекомендації. Комісєю проведені численні обговорення, розрахунки, погодження, але на жаль, попри неухильне погіршення фінансово-економічного стану газорозподільних компаній, справа ніяк не може зрушити з місця. У серпні поточного року, уже вкотре, Комісія провела Громадське обговорення нової методології встановлення тарифів на основі заявленої потужності.

eau's picture

17.07.2019 Засідання круглого столу в Комітеті ВР з питань ПЕК на тему: "Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики." sticky icon

16 липня 2019 року у Комітеті ВР з питань ПЕК під головуванням
В. о. Голови Комітету Добровського О. Г. відбулося засідання круглого столу на тему: "Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики."
В заході взяли участь: депутати профільних комітетів Верховної Ради України, представники Кабінету Міністрів України, представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, представники міжнародних організацій, оператори системи розподілу та постачальники електричної енергії, інші суб’єкти ринку електричної енергії, галузевих асоціацій та асоціацій споживачів, профільні неурядові організації та провідні ЗМІ. У слуханнях взяв участь і виступив Президент ГС "ПЕАУ" В. Котко.

Тези виступу В. Котка викладені нижче:

Новий ринок електроенергії: перші результати та виклики.